Shop Exclusive
APC Condenser, 46kw, 95F/115F(35C/46C),230V/1, 60Hz , with CE – ACCD75233-C
Brand: APC
Call for Price
[ratingwidget type="page"]
Call for Price
Best Price: AED 0.00 on Credit / Debit card / Cash Payment (AED 0.00)
For urgent delivery, please contact sales before ordering. Orders usually ship as per the estimated delivery date in certain case backorders may take 4–12 weeks. Images are for illustration only and may differ from the actual item.
APC Condenser, 46kw, 95F/115F(35C/46C),230V/1, 60Hz , with CE – ACCD75233-C

Published on lastbestprice.com
Specifications
Main |
|
| Main Input Voltage | 230 V |
General |
|
| Air discharge option | Horizontal |
| Upflow | |
| air flow | 5191.4 l/s |
| Inrush current | 6:00 AM |
Physical |
|
| Height | 134.4 cm |
| Width | 111 cm |
| Depth | 209 cm |
| Net weight | 135 kg |
| Mounting preference | No preference |
| Mounting mode | Not rack-mountable |
| Length | 2.09 m |
Input |
|
| Network frequency | 60 Hz |
Conformance |
|
| Product certifications | CE |
Environmental |
|
| Ambient air temperature for operation | -20…50 °C |
| Operating altitude | 0...10000 ft |
| Audible noise at 1 meter from surface of unit | 56.6 dBA |
Packing Units |
|
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 139.7 cm |
| Package 1 Width | 228.6 cm |
| Package 1 Length | 127 cm |
| Package 1 Weight | 150 kg |
Contractual warranty |
|
| Warranty | 1 year (parts only) |

















Reviews
There are no reviews yet.