Shop Exclusive
APC Galaxy V Series Empty Auxiliary Cabinet – GVEAC7
Brand: APC
Call for Price
[ratingwidget type="page"]
Call for Price
Best Price: AED 0.00 on Credit / Debit card / Cash Payment (AED 0.00)
For urgent delivery, please contact sales before ordering. Orders usually ship as per the estimated delivery date in certain case backorders may take 4–12 weeks. Images are for illustration only and may differ from the actual item.
APC Galaxy V Series Empty Auxiliary Cabinet – GVEAC7

Overview

Empty auxiliary cabinet for Galaxy V Series.

Published on lastbestprice.com
Specifications
Overview |
|
| Presentation | Empty auxiliary cabinet for Galaxy V Series. |
Main |
|
| Product or component type | Cabinet |
Physical |
|
| Height | 197 cm |
| Width | 70 cm |
| Depth | 81 cm |
| Net weight | 190 kg |
| Mounting mode | Not rack-mountable |
Environmental |
|
| Ambient air temperature for operation | 0…40 °C |
| Ambient air temperature for storage | -25…55 °C |
Packing Units |
|
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 216 cm |
| Package 1 Width | 94 cm |
| Package 1 Length | 83 cm |
| Package 1 Weight | 205 kg |

















Reviews
There are no reviews yet.