Shop Exclusive
APC Maintenance Bypass Panel, single unit, 150kW 400V wallmount, for Galaxy VS and Easy UPS 3M – GVSBPSU150KH
Brand: APC
Call for Price
For The Immediate delivery contact the sales team. Usually, Ship in 2-3 days, back order ship in 4-12 Weeks, images are for illustration purposes only.
[ratingwidget type="page"]
Call for Price
Best Price: AED 0.00 on Credit / Debit card / Cash Payment (AED 0.00)
For urgent delivery, please contact sales before ordering. Orders usually ship as per the estimated delivery date in certain case backorders may take 4–12 weeks. Images are for illustration only and may differ from the actual item.
APC Maintenance Bypass Panel, single unit, 150kW 400V wallmount, for Galaxy VS and Easy UPS 3M – GVSBPSU150KH
Overview
Maintenance bypass cabinet for complete isolation of the UPS during service operations.
Published on lastbestprice.com
Specifications
Overview |
|
| Presentation | Maintenance bypass cabinet for complete isolation of the UPS during service operations. |
| Lead time | Usually Ships within 2 Weeks |
Main |
|
| Main Input Voltage | 400 V 3 phases |
| Product or component type | Panel |
| Range of product | Galaxy VS |
| Range compatibility | Galaxy VS |
Physical |
|
| Height | 80 cm |
| Width | 60 cm |
| Depth | 28 cm |
| Net weight | 48 kg |
Environmental |
|
| Ambient air temperature for operation | 0…40 °C |
| Operating altitude | 0...3000 ft |
| Relative humidity | 0…95 % non-condensing |
| Ambient air temperature for storage | -25…55 °C |
| Storage Relative Humidity | 0…95 % non-condensing |
Packing Units |
|
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 49 cm |
| Package 1 Width | 84 cm |
| Package 1 Length | 122 cm |
| Package 1 Weight | 60 kg |

















Reviews
There are no reviews yet.