Shop Exclusive
APC MGE Galaxy 4000 40-50 Emergency Set – Spare Part Kit Level 1 – WG4T40K50-SPL1
Brand: APC
AED 8,185.00 excl. VAT
[ratingwidget type="page"]
AED 8,185.00 excl. VAT
Best Price: AED 7,980.38 on Bank Transfer / Cash Payment (-AED 204.63)
Estimated delivery between May 19, 2026 - Jul 29, 2026
For urgent delivery, please contact sales before ordering. Orders usually ship as per the estimated delivery date in certain case backorders may take 4–12 weeks. Images are for illustration only and may differ from the actual item.
APC MGE Galaxy 4000 40-50 Emergency Set – Spare Part Kit Level 1 – WG4T40K50-SPL1





Published on lastbestprice.com
Specifications
Physical |
|
| Height | 26.0 in (66 cm) |
| Width | 12.2 in (31 cm) |
| Depth | 10.6 in (27 cm) |
| Net Weight | 19.4 lb(US) (8.8 kg) |
| Mounting Mode | Not rack-mountable |
Ordering and shipping details |
|
| GTIN | 7.31305E+11 |
Packing Units |
|
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Nbr. of units in pkg. | 1 |
| Package 1 Height | 31.5 in (80.0 cm) |
| Package 1 Width | 19.7 in (50.0 cm) |
| Package 1 Length | 11.8 in (30.0 cm) |
| Package weight(Lbs) | 24.149 lb(US) (10.954 kg) |
Contractual warranty |
|
| Warranty | 12 months |

















Reviews
There are no reviews yet.