Shop Exclusive
APC MGE Galaxy 5000 100/120KVA Complete Set – Spare Part Kit Level 3 – WG5T100-120K-SPL3
Brand: APC
AED 32,605.00 excl. VAT
[ratingwidget type="page"]
AED 32,605.00 excl. VAT
Best Price: AED 31,789.88 on Bank Transfer / Cash Payment (-AED 815.13)
Estimated delivery between May 19, 2026 - Jul 29, 2026
For urgent delivery, please contact sales before ordering. Orders usually ship as per the estimated delivery date in certain case backorders may take 4–12 weeks. Images are for illustration only and may differ from the actual item.
APC MGE Galaxy 5000 100/120KVA Complete Set – Spare Part Kit Level 3 – WG5T100-120K-SPL3

Published on lastbestprice.com
Specifications
Main |
|
| Mounting Mode | Not rack-mountable |
| Depth | 21.7 in (55 cm) |
| Height | 26.0 in (66 cm) |
| Width | 14.6 in (37 cm) |
Ordering and shipping details |
|
| GTIN | 7.31305E+11 |
Packing Units |
|
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Nbr. of units in pkg. | 1 |
| Package 1 Height | 31.5 in (80.0 cm) |
| Package 1 Width | 15.7 in (40.0 cm) |
| Package 1 Length | 23.6 in (60.0 cm) |
| Package weight(Lbs) | 45.541 lb(US) (20.657 kg) |
Contractual warranty |
|
| Warranty | 12 months |

















Reviews
There are no reviews yet.