Shop Exclusive
Call for Price
Best Price: AED 0.00 on Credit / Debit card / Cash Payment (AED 0.00)
For urgent delivery, please contact sales before ordering. Orders usually ship as per the estimated delivery date in certain case backorders may take 4–12 weeks. Images are for illustration only and may differ from the actual item.
Specifications
Main |
|
| Provided equipment | Installation guide |
Physical |
|
| Height | 3.3 in (84 mm) |
| Width | 4.4 in (113 mm) |
| Depth | 2.09 in (53 mm) |
| Net weight | 0.51 lb(US) (0.23 kg) |
| Mounting preference | No preference |
| Mounting mode | Not rack-mountable |
Packing Units |
|
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 3.5 in (9 cm) |
| Package 1 Width | 8.1 in (20.6 cm) |
| Package 1 Length | 12.8 in (32.5 cm) |
| Package 1 Weight | 4.4 lb(US) (2 kg) |
Contractual warranty |
|
| Warranty | 2 years repair or replace |


















Reviews
There are no reviews yet.