Shop Exclusive
APC Easy Rack, M6 Hardware Kit, 32 sets of M6 cage nuts, nylon washers, slot phillips screws – ER7HWKIT
Brand: APC
Call for Price
[ratingwidget type="page"]
Call for Price
Best Price: AED 0.00 on Credit / Debit card / Cash Payment (AED 0.00)
For urgent delivery, please contact sales before ordering. Orders usually ship as per the estimated delivery date in certain case backorders may take 4–12 weeks. Images are for illustration only and may differ from the actual item.
APC Easy Rack, M6 Hardware Kit, 32 sets of M6 cage nuts, nylon washers, slot phillips screws – ER7HWKIT

Overview
Easy Rack M6 hardware for mounting equipment in enclosure with square hole mounting rails. It includes 32sets of M5 cage nuts,nylon washers and slot/phillips screws
Published on lastbestprice.com
Specifications
Main |
|
| Provided equipment | 32 x set of M6 caged nuts and nylon washers and slot/philips screws |
Physical |
|
| Height | 25 mm |
| Width | 13 mm |
| Depth | 13 mm |
| Net weight | 0.36 kg |
| Mounting preference | No preference |
| Mounting mode | Not rack-mountable |
Conformance |
|
| Standards | EIA-310D |
Packing Units |
|
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 5 cm |
| Package 1 Width | 16 cm |
| Package 1 Length | 23.5 cm |
| Package 1 Weight | 600 g |
Contractual warranty |
|
| Warranty | 5 year repair or replace |

















Reviews
There are no reviews yet.